II liga mężczyzn TKS TYCHY

II liga kobiet TKS TYCHY

TKS Auto Partner Tychy w II rundzie play off

2018-04-09 12:07:14

W I rundzie play off TKS Auto Partner Tychy trafił na zespół MKS Andrychów. Pierwsze spotkanie odbyło się w Tychach i górą byli nasi siatkarze wygrywając 3:1 i obejmując prowadzenie w rywalizacji 1:0 ( gra w tym etapie do 2 wygranych spotkań). W sobotę w Andrychowie rozegrany został mecz nr 2. Tyszanie bardzo dobrze rozpoczeli ten mecz wygrywając pierwszego seta do 19. Bardzo dobrze przyjmując zagrywkę rywali w atakach nie mylili się Krzywiecki, Kozioł, Macek, Kantor i nasz kapitan Łapuszyński. Jednak tylko tyle potrafiliśmy ugrać tamtego wieczoru w kolejnych setach górą byli gospodarze, którzy bardzo dobrze przyjmowali naszą zagrywkę i świetnie rozrgywali własny atak. Spotkanie zakończyło się 3:1 w setach dla MKS w rywalizacji było więc1:1 i o wszystkim zdecydował niedzielny mecz  nr 3.  Do tego spotkania Tyszanie podeszli bardzo skoncentorwani stawka tego spotkania to awans bądź koniec sezonu dla którejś z drużyn. W poczynaniach obu ekip było widać dużą presję wyniku jednak to nasi zawodnicy lepiej sobie z nią poradzili pierwsze dwa sety padają łupem siatkarzy TKS Auto Partner Tychy wygrywamy je do 22. Mało zabrakło, a spotkanie skończyło by się 3:0 dla TKS jednak gospodarze wyragli seta nr 3 26:24. W secie nr 4 TKS od początku zdobywa przewagę 10:7 16:12 19:14. Andrychów zrywa się do odrabiania strat i doprowadza do stanu 20:17 dla TKS jednak to nasi zawodnicy znów pewnie punktują i wynik po kilku minutach zmiania się na 23:19. Set kończy się 25:20 i tym samym 3:1 dla TKS Auto Partner Tychy.

Awansujemy do kolejnej rundy play off w której zmierzymy się z TS Volley Rybnik. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w Rybniku w dniach 21-22.04 następnie rywalizacja przewniesie się do Tychów 28.04 i ew 29.04. Gra w tej rundzie odbywa się do 3 zwycięstw. Zaprasamy do kibicowania naszemu zspołowi.